ההבדל בין פרגולות מפיברגלס, עץ וויניל

אם אתם מחפשים למלא את החלל שלכם במשהו פרקטי ופונקציונלי שהוא גם מאוד אסתטי, אחת האפשרויות הטובות ביותר שקיימות היא פרגולה.

 

כאשר בוחנים רעיונות לפרגולה, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא החומר ממנו היא עשויה. עץ, פיברגלס או ויניל, ישנן כמה אפשרויות איכות שונות לבחירה. אנו נדון כעת בחומרים אלה וביתרונות והחסרונות שלהם.

 

עץ

בנוסף להיותו החומר הפופולרי ביותר לבניית בתים ומגורים במקומות רבים בעולם, עץ הוא החומר הפופולרי ביותר למבני צל כולל פרגולות וביתנים.

 

עץ הוא גם החומר המגוון ביותר למבנה צל. הוא יכול להיות מעוצב לכל צורה, וניתן לצבוע אותו בכל צבע. לעץ יש גם היסטוריה ארוכה של שימוש עבור מבנים חיצוניים ומבנים בכל מיני סוגים של אקלים. ביצועיו של העץ ידועים היטב.

 

בצפון אמריקה, זן העץ הפופולרי ביותר המשמש למבנים חיצוניים הוא הארז האדום המערבי (thuja plicata). הארז האדום המערבי הוא רק שני לקליפורניה רדווד מבחינת העמידות שלו, אבל הוא הרבה פחות יקר ממנו וגם אינו זן שנמצא בסכנת הכחדה.

 

אם אתם באמת מחפשים את מראה העץ הטבעי, שני זני העצים האלה הם ללא ספק שתי האפשרויות הטובות ביותר העומדות לרשותכם. לאריכות ימים ואסתטיקה, הקליפורניה רדווד מעניק את אחד הגימורים הטבעיים למראה אסתטי ביותר. אם אתם מחפשים לצבוע משהו שיחזיק מעמד זמן רב, הבחירה בארז היא אחת האפשרויות הטובות ביותר עבורכם.

 

אם אתם מתגוררים באזור הסמוך לאוקיינוס, אחד החומרים הטובים ביותר הזמינים לפרגולה שלכם הוא ipe. העץ הקשה הטרופי הזה מחזיק מעמד היטב באקלים שיש בו הרבה מלח באוויר המגיע מהאוקיינוס. עם זאת, ipe מאוד יקר, וקשה מאוד לעבוד איתו.

 

יתכן כי העץ הנפוץ ביותר שתמצאו הוא אורן מטופל בלחץ. למרות שזו אחת האפשרויות הזולות ביותר, היא גם עמידה בפני חרקים, מה שהופך אותה לבחירה פופולרית לאורך זמן לכל ערכת פרגולה. זהו גם עץ שמקבל צבע בצורה טוב מאוד.

החיסרון המרכזי בפרגולה מעץ הוא שלא ניתן לבנות איתו פרגולות חשמליות.

 

פיברגלס

פיברגלס הוא ללא ספק המראה המודרני והעכשווי ביותר מבין כל החומרים. וללא עוררין, הוא העמיד ביותר. הסיבה לכך היא שפיברגלס, שלא כמו כל חומר אחר, אינו מתרחב או מתכווץ עם שינויים בטמפרטורה או בחשיפה לאור השמש. לכן מחברים לא ישתחררו והחומר יחזיק מעמד לנצח (כמעט תרתי משמע).

 

פרגולות פיברגלס הן אידיאליות לכל תנאי מזג אוויר שתוכלו לחיות בהם. פיברגלס הוא גם אפשרות קלה מאוד לפרגולה שלכם, מה שמקל מאוד להתקין אותה בחצר שלכם לא משנה היכן תחליטו להניח אותה.

 

בדומה לעץ וויניל, גם פיברגלס יכול לעמוד ברוחות של עד 170 קמ"ש, אם הוא מותקן עם החומרה והבסיס המתאימים. זהו גם חומר עמיד בפני קורוזיה כך שהוא יעמוד בבלאי סטנדרטי לאורך זמן כדי להמשיך להיראות מדהים ולא משנה מה.

 

פיברגלס יכול להשתרע עד כמה עשרות מטרים בין העמודים. זה מועיל אם אינכם רוצים שעמודים יחסמו דלת או חלון. בנוסף, ניתן לייצר פיברגלס באלפי צבעים.

 

לפיברגלס יש רק כמה חסרונות. ראשית, הוא לא נראה כמו עץ. שנית, הוא הרבה יותר יקר מאשר עץ או ויניל.

 

ויניל

ויניל קיים כבר עשרות שנים, ובימינו הוא עמוס במעכבי UV כדי להגן עליו מפני היסודות של הטבע. ויניל אינו דורש כמעט תחזוקה. הוא גם לא יקר כמעט כמו פיברגלס, אבל הוא מעט יקר יותר מעץ.

 

ויניל אינו מבני, לכן הוא זקוק לחומר מבני בתוכו. ברוב המקרים, חומר זה הוא אורן מטופל בלחץ.

 

לא ניתן לצבוע ויניל והוא זמין רק בצבעים ספורים. צבעים שאינם לבנים יקרים יותר מאשר לבן רגיל.

 

שלא כמו עץ, שניתן לרכוש או לעצב בכל גודל, רכיבי ויניל זמינים רק במספר גדלים מוגבלים.

 

ישנם עוד סוגים של פרגולות כמו פרגולות מאלומיניום.

דילוג לתוכן