היתרונות בלהיות שף אישי

אתם הבוס של עצמכם

שפים אישיים עשויים לעבוד עם מספר לקוחות כדי להרוויח את הכנסתם החודשית, והם בדרך כלל אחראים לשיווק וניהול העסק שלהם. הם יזמים, עם כל ההטבות והחסרונות הכרוכים בכך.

 

בעלי עסקים מקבלים החלטה עם מי הם עובדים, כמה הם יגבו, את מספר השעות שהם מוכנים לעבוד כל שבוע ואת ימי החופשה שלהם. לפחות בתיאוריה, מכיוון שלעתים קרובות בעלי עסקים קטנים משקיעים זמן רב יותר בעסק שלהם לעומת עובדים שכירים.

 

עם זאת, מדובר בפינוקים שאינם זמינים לשף מנהל מסורתי. שפים כאלה הם עובדים רגילים לכל דבר עם לו"ז שנקבע על ידי הבוס שלהם ועליהם להיות זמינים בשעות הנדרשות כחלק מהעסקתם.

 

פוטנציאל הרווחים

כמו כל פרילנסר, שפים אישיים שולטים בהכנסה הפוטנציאלית שלהם על ידי קביעת תמחורים, מכירות והצעות משלהם. הם יכולים לבחור לבצע עבודה לפי שעה, או למכור חבילות המקבצות שירותים במחירים נמוכים אך עקביים יותר, למצוא לקוחות קבועים או לבצע כל שילוב שעולה על רוחם.

 

שף אישי ומבוסס בארה"ב יכול לגבות בקלות בין 30 ל-40 דולר לשעה. כמובן שאם אתם מתחילים, תצטרכו להתחיל בתמחור נמוך יותר כדי להשיג קהל לקוחות.

כמות הכסף שתוכלו להרוויח כשפים אישיים תלויה בניסיון שלכם, ביחסי אנוש ובכמה טוב אתם משווקים את השירותים שלכם. גורמים נוספים שמשחקים כאן הם תפקיד חשוב בכמה אתה יכולים לגבות הם הנישה שלכם והמיקום שבו אתם פועלים.

 

אינטראקציה אישית

שפים העובדים במסעדות בדרך כלל לא מקבלים את ההזדמנות ליצור קשרים משמעותיים עם האנשים שאוכלים את האוכל שלהם. לעומת זאת, שף פרטי עד הבית מכיר היטב את לקוחותיו. עליו ליצור תפריטים בהתאמה אישית מלאה על סמך העדפותיהם וצרכיהם הספציפיים.

 

כשפים אישיים, סביר להניח שתקבלו תגובה משמעותית יותר ליצירות שלכם ממה ששף במסעדה היה מקבל. זה לא נדיר שאנשים ומשפחות מראים הערכה ואהבה רבה לאדם האחראי על הכנת הארוחות היומיות שלהם. זה פלוס רציני.

 

יצירתיות

כן, שפים אישיים צריכים להתאים את הבישול שלהם להעדפותיהם ולדרישותיהם של הלקוחות שלהם, אך זה לא אומר שהם לא יכולים להיות יצירתיים. הרבה אנשים ירצו את ההצעות והייעוץ המקצועי שלכם. יש כאלה שלא, והלקוחות האלה ירצו שתכינו רק את שהם אוהבים.

 

אם אתם מסוג השפים שאוהבים להתנסות ולתת ליצירתיות והאינטואיציה שלכם לצאת החוצה, חפשו לקוחות שמעוניינים בזה. לא רק שתפקיד זה מאפשר לכם ליצור מנות ושילובים ייחודיים (תוך כדי שימוש במטבחים המאובזרים של לקוחותיכם), אלא שהוא גם מספק הזדמנות מצוינת להגדיל את רפרטואר המתכונים שלכם לרמה חדשה לגמרי.

 

אוטונומיה ושונות

האם הרעיון של מטבח עמוס בשפים רבים בהיררכיות שונות, עובדי מטבח ומלצרים מעצבן או משעמם אתכם?

אם העבודה בחלל סגור עם אנשים שמתרוצצים בכל מקום ומצריכה הוראות במשך שעות גורמת לכם להרגיש רע, סביר להניח שאתם צריכים לשקול להפוך לשפים אישיים.

 

שף אישי יכול ליהנות מהשלווה והנוחות של מטבח ביתי, בדרך כלל בלי אנשים או עם מעט מאוד אנשים בסביבה. מה שבטוח הוא שלא יהיה מי שיצעק עליכם וייתן לכם הוראות, ואתם תקבלו את ההחלטות על התהליכים והטכניקות שישמשו אתכם בעת הכנת הארוחות.

דילוג לתוכן