כיצד ליצור סרטונים קליטים

תשומת ליבו של הצופה מוסחת לאחר 8 שניות, ולכן עליכם לפתות אותו לרצות להמשיך ולצפות בסרטון שלכם. יש מדע שמאפשר להפוך סרטונים לקליטים יותר כך שהצופים ימשיכו לצפות בהם. באופן אידיאלי, אתם יכולים ליצור סרטון כל כך מרתק, שהסחות דעת חיצוניות לא יפריעו כלל לצופים. לאחר שהם יסיימו לצפות בכל מה שיש לסרטון שלכם להציע, הם יעבירו אותו לחברים שלהם.

 

ניגודיות צבע

נסו להשתמש בצבעים מנוגדים משמעותית בשניות הראשונות של הסרטון. תפאורה מעורפלת עם צבע בודד מאפשרת לצופים לדעת שיש עוד מה לראות. הם כמעט לא יכולים שלא לתהות מה הצבע הספציפי הזה ביחס לשאר הסרטון. הם ירצו לצפות בו עוד. אדום הוא הצבע החזק ביותר באופן משמעותי מבין הצבעים הללו אבל זה תלוי במסר שאותו אתם רוצים להעביר.

 

בהילוך איטי

בהמשך לרעיון הניגודיות החזקה, ניתן יהיה להתחיל סרטון בהילוך איטי ואז להחליף את המהירות כדי לתפוס את העין הנודדת. הסרטונים שאתם מפרסמים במדיה החברתית עשויים להיות ללא צליל, ככה זה לגבי ציר הזמן של פייסבוק, ולכן שינוי בתנועה עוזר להם להתבלט.

 

מוזיקה

שקלו את המוזיקה שאתם מוסיפים לסרטון תדמית לעסק שלכם. שאלו את עצמכם אילו רגשות היא מעוררת ואיך יגיבו הצופים הממוקדים. אנו ממליצים לא לבזבז יותר מדי מהתקציב על שירים פופולריים. אתם רוצים שהמוזיקה תלווה את הסרטון במקום להיות המוקד עצמו. הרבה מודעות כבר משתמשות בשירים מוכרים ומשלמות עבורם מחירים גבוהים ללא צורך. הידיעה למה הקהל שלכם יגיב תועיל הרבה יותר מאשר קניית זכויות על השמעת שירים.

במקום מוזיקה, נסו להשתמש באפקטים של צלילים או ברעשים אטמוספרי. אם מישהו רואה דמות של תינוק בוכה בזמן שרכב צופר, משהו במוחו מתקתק. הוא יתעניין בהמשך הסרטון כי הוא רוצה שיימצא פיתרון. אתם יכולים לאתגר את ההיגיון בשנייה הראשונה של הסרטון. אתם פשוט יוצרים הגדרה שבה ההיגיון של החברה שלכם יקפוץ פנימה ויסדיר את הכל.

 

ערך רגשי

געו בצופים ברמה הרגשית. זה יכול להיות ילד או חיה חמודה או אתגר שיש לעמוד בו. עליכם לחבר אותם למשהו שהם ירצו לראות את ההמשך שלו או שהם ירגישו חייבים למצוא לו פתרון.

ברגע שאתם מצליחים לתפוס את הקהל ב-8 השניות הראשונות אתם יכולים לחצות את קו העלילה. לאחר מכן, תמכו בטענה שלכם עם מידע נוסף. יצירת תגובה רגשית בתפאורה היא המפתח למשיכת צופים. במיוחד אם הסרטון הוא פרסומת שהקהל לא בחר לצפות בו.

דילוג לתוכן