האם ישנם יתרונות בריאותיים בענידת תכשיטי כסף?

מאז ימי קדם, בני אדם חיפשו תכונות ריפוי באבני חן ומינרלים. מטבעות מצב רוח לקמיעות שנועדו להדוף סכנות מסוימות, לא קשה למצוא תכשיטים המתיימרים להשתמש בכוחות מיסטיים.

אז אילו יתרונות בריאותיים, אם בכלל, יש לענידת תכשיטים? מחקרים אינם חד משמעיים בנושא זה, ורבים קושרים בין העוצמה של האמונה לבין השפעתה על הנפש. עם זאת, בענידת תכשיטי כסף ישנם יתרונות בריאותיים שונים.

לכסף יש את הפופולריות שלו כבסיס מתכת לתכשיטים בשל השילוב בין מחיר, ערך ומראה. אבל היתרונות שלו הם מעבר לעלות ואסתטיקה.

 

מהם היתרונות של תכשיטי כסף?

לכסף יש יתרונות בריאותיים משמעותיים שהיו בשימוש אצל תרבויות שונות במשך מאות שנים. למתכת כסף יש מוניטין מוכח במלחמה בזיהומים, והיא גם עוזרת במניעת שפעת, ריפוי פצעים, ויסות חום פנימי במחזור הדם ועוד. רבים דיווחו על שיפור ברמות האנרגיה ועל איזון במצבי רוח לאחר ענידת תכשיטי כסף, שכן תכונותיה הטבעיות של המתכת הזו יכולות לנטרל מתחים חשמליים חיצוניים, לשפר את זרימת הדם ואת האיזון הכללי של טמפרטורת הגוף, וכן לסייע בשמירה על ניקיון וחסינות פיזיים.

בעבר נעשה שימוש בכסף כחומר אנטיביוטי, נשים וגברים רבים עונדים תכשיטי כסף כדי להדוף זיהומים, הצטננות / תסמינים שפעת וכל וירוס אחר, חיידקים וכו'. כסף גם שומר על כלי הדם שלנו אלסטיים, מה שמאפשר לו לשחק תפקיד של ריפוי, כמו גם תיקון ותחזוקה תקינה של העור. בנוסף, לכסף ישנה תועלת מוחשית בלסייע לנו לאבחן חומרים רעילים פוטנציאליים – כסף מגיב והופך את צבעו כאשר הוא פוגש כימיקלים רבים אחרים הידועים כרעילים.

יש אנשים שאפילו הולכים מעבר לענידת תכשיטי כסף, והם משתמשים במסכות שינה שמכילות את המתכת היקרה, וזאת כדי לשפר את מנוחתם בלילה, או בכפפות מרופדות בכסף בעת הקלדה על מחשב כדי לשבש את העברת האותות האלקטרוניים ממנו אל תוך הגוף.

 

המדע מאחורי הכסף

זה אולי נשמע כמו קשקוש אחד גדול, אבל ליתרונות של כסף יש בסיס מדעי מובהק והם נגזרים מתכונת ההולכה החשמלית התרמית שלה. יונים חיוביים יוצרים שדה מוליך המשקף קרינה אלקטרומגנטית מן הגוף, מגרים את המוליכות הטבעית של הגוף, ומשפרים את זרימת הדם, איזון טמפרטורת הגוף ותחושת הרווחה הכללית. יונים חיוביים גם נקשרים למטען השלילי של קולטני החמצן אצל חיידקים, ולכן המתכת הזו יכולה להילחם בזיהומים מזיקים ומחלות שונות.

עבור אלה הספקנים, חוקרים באוניברסיטת סאות'המפטון הוכיחו כי סוג מסוים של טבעת כסף יכול לעזור להקל על כמה מהתסמינים של דלקת פרקים בידיים. היתרונות כוללים לא רק הפחתה של הכאב, אלא גם מניעת התפשטות שלה למפרקים האצבע, אשר נפוצה אצל אלה הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית.

גם עבור אלה שלא מוכנים להאמין ליתרונות הבריאותיים של מתכת כמו כסף, יש דרך אחרת להנות מהם גם מבלי לענוד אותה. בתרבות המהירה שלנו, רבים פונים למדיטציה ויוגה, ומעניקים תשומת לב לטכניקות מרגיעות אחרות כדי להפחית את החרדה והמתח. למשל, לטבעות ספינר, שהן סוג של טבעות שמסתובבות בחופשיות סביב הטבעת הפנימית, יש השפעה מרגיעה שמסייעת להילחם בחרדה באמצעות תנועה חוזרת. אלה הסובלים מחרדה יכולים בשקט לסובב את הטבעת שלהם כדי להילחם בסימפטומים גם כאשר הם במרחב ציבורי וצפוף.

מילה אחת קצרה של אזהרה – למרות שלכסף יש הרבה יתרונות בריאותיים שהוכחו במחקרים, עדיין יש מי שאלרגי למתכת זו. עבור אנשים אלה, לכסף יכולה להיות השפעה הפוכה, כמו פריחה או שינוי בצבע העור. אם אתם סובלים מאלרגיה לכסף, כדאי לחפש במקום אחר יתרונות בריאותיים שיש לתכשיטים.

בין אם אתם מאמינים בלב שלם בכל היתרונות של כסף או סתם נהנים מהמראה שלו ומקווים שזה יכול לעזור עם חרדה או מחלה אחרת בקנה מידה קטן יותר – אי אפשר להכחיש שתכשיטי כסף הם דרך אסתטית לתת למוח שלכם להירגע ולחוות תחושת רווחה כללית.

 

דילוג לתוכן