הקיץ הבא – מה מותר ומה אסור לעשות עם תוספות שיער

ישנן נשים שלא מוותרות על תוספות שיער גם בקיץ, בשיא הלחות, כשבחוץ שרבי, וגם, כשהן הולכות לבריכה או לים. הן רוצות להיראות במיטבן, גם כשהן מזיעות, רטובות או משתזפות. השאלה היא, איך שומרים על ההשקעה בתוספות השיער, בקיץ הישראלי. לפנינו כמה טיפים חשובים כדי שהתוספות תיראה איכותית גם אחרי מפגש עם הקיץ הישראלי. כמי שמכירים היטב את הנזקים של השמש בקיץ ומזג האוויר החם בישראל בכלל, אנחנו במספרת לאזר לוי תוספות שיער שמחים להעניק לכן כמה טיפים חשובים לשמירה על תוספות השיער שלכן, ומאחלים לכן עונת קיץ נהדרת.

 

איך לשמור על עצמך בקיץ, את יודעת, אבל איך תשמרי על תוספות השיער שלך?

 

הבגד ים חדש ונוצץ, הגוף נראה פנטסטי אחרי דיאטה מאומצת, בתוך התיק יש כובע רחב שוליים, את מרכיבה משקפי שמש נגד קרינה, והשמשייה מחכה לך, בתוך תא המטען של הרכב. אבל, מה עושים עם תוספות השיער היקרות, שאת כל כך אוהבת אותן? איך אפשר לשמור עליהן שהן ייראו סוף הדרך, גם אחרי הבילוי בים?

 

חשוב להדגיש, שעבור נשים רבות, ויתור על תוספות השיער בקיץ, גם בהליכה לים, אינה אפשרית בגלל מצב השיער הטבעי שלהן. הרבה נשים בוחרות להשתמש בתוספות שיער, לא רק כדי לשדרג את המראה שלהן, אלא כי אין להן ברירה, כי השיער הטבעי הקיים ממש דליל. המפגש בין תוספות שיער לבין מי מלח, שקיימים בשפע בים או כלור, שהם מרכיב קבוע בבריכה, מחייבים היערכות מיוחדת, הנה כמה טיפים איך להתגבר על האתגרים שמציבה הליכה לים או לבריכה, בפני כל מי שמגיעה אליו עם תוספות שיער.

 

טיפ 1 – מרטיבים את השיער לפני שנכנסים למים

 

מי ים, כלור וכימיקלים מזיקים באופן כללי לכל סוג של שיער, טבעי או מלאכותי. על מנת להגן על תוספות השיער וגם על השיער הטבעי, מומלץ להרטיב לפני שנכנסים למי הים או לבריכה, את השיער במים מתוקים על מנת שהם לא יספגו את מי הים או מי הבריכה המזיקים. מומלץ גם לאסוף את השיער שעבר הרטבה במים מתוקים לגולגול כדי לצמצמם עד כמה שיותר את המגע במים המלוחים או מי הכלור.

 

טיפ 2 – חבישת כובע מונעת פגיעה בעור וגם בתוספות השיער

 

חבישת כובע הוא אמצעי הגנה לא רק עבור הראש והעיניים, אלא גם מגן על השיער ותוספות השיער. חשיפה ממושכת לשמש בים או בבריכה, עלולה לגרום לדהות, להתבהר, להתייבש וגם להפוך לחסר חיים ושביר.

 

טיפ 3 – איך מגנים על השיער מפני הקרמים נגד קרינת השמש

 

השימוש במסנני הקרינה בקיץ בישראל, הוא חובה, לא רק המלצה. אבל ככל שהוא מגן עלינו מפני קרינת השמש, הוא עלול להזיק לתוספות השיער כשהוא בא איתן במגע. במיוחד כמורחים את הקרם המסנן בחוף הים או בבריכה, לא תמיד מקפידים על שטיפת ידיים אחרי השימוש. הרי כולם נכנסים אחר כך לבריכה או לים, הידיים והגוף נרטבים, אז למה לטרוח לשטוף את הידיים אחרי מריחת הקרם? יש סיבה טובה מאד, אם הגעת עם תוספות השיער לבילוי בבריכה או בים. כאשר את נוגעת עם הקרם בשיער, הוא נדבק אליו, וכשהוא בא במגע עם חום, הוא נמס ועלול להגיע לחיבורים של תוספות השיער. חימום החיבורים יוביל לפגיעה בחוזק החיבור, ואפילו לניתוק של התוספות ממקומן. על מנת להימנע ממצב כזה, מומלץ למרוח את מסנן הקרינה ולאחר מכן, לעבור עם מגבון או מגבת לחה על קו השיער, ואחר כך לשטוף את הידיים.  

דילוג לתוכן