מחאה של מוסלמים נגד שוטר יהודי בהר הבית

עצם נוכחותו של שוטר יהודי חובש כיפה, כיפה דתית מסורתית של יהודים, עוררה מהומות בהר הבית בירושלים. הכתב הנודע של ה"ג'רוזלם פוסט", חאלד אבו תועמה, דיווח כי המפגינים התבצרו בתוך כיפת הסלע לאחר שנפגעו ממראהו של שוטר יהודי המסייר באזור הקדוש.

מתפללים ושומרים מוסלמים של הוואקף הדתי המוסלמי מחו ביום שני נגד שוטר ישראלי חובש כיפה שניסה להיכנס למסגד אל אקצה שבהר הבית כחלק מפטרול ביטחוני שגרתי.

המפגינים התבצרו בתוך המקדש לאחר שהוכנסו למקום כוחות משטרה גדולים, כך דיווחו עדי ראייה. הם דרשו מהשוטר להסיר את הכיפה לפני הכניסה לאתר כדי שזה לא יגרום להם להתעמת עם המשטרה.

הוואקף אמר בהצהרה כי הוא הורה על סגירת המסגד בכיפת הסלע לאחר ששוטר ישראלי "ניסה לעורר סערה כאשר נכנס לשם חבוש בכיפה". לדבריו, שני שוטרים ישראלים נכנסים לאתר מדי יום – בבוקר ובערב – לבדיקת אבטחה שגרתית.

"השומרים במסגד בכיפת הסלע ביקשו מהשוטר להוריד את הכיפה שלו לפני הכניסה לאתר, אבל הוא סירב והתעקש להיכנס איתה אפילו בכוח", נכתב בהצהרת הוואקף. "השומרים סגרו אז את כל שערי כיפת הסלע. מאוחר יותר, שוטרים נפרסו בכניסות לכיפת הסלע, בעוד השומרים והמתפללים נותרו בפנים."

הסערה החלה זמן קצר לאחר ששר החקלאות, אורי אריאל (הבית היהודי), טייל בהר הבית בליווי עשרות מבקרים יהודים.

שר הדתות של הרשות הפלסטינית, יוסף אדיס, גינה את התקרית בהר הבית כ"מתקפה על רגשות המוסלמים ועל המקומות הקדושים להם. אלה פרקטיקות לא מוסריות שיוצרות הסתה דתית חזקה יותר בעיר ירושלים ומחוצה לה", הוא טען. הוא גם האשים את ישראל כי היא פועלת "לחלוקת מסגד אל אקצה בזמן ובמרחב" בין מוסלמים ליהודים.

דילוג לתוכן