איך לגרום לחדר להיראות גדול יותר

אלא אם אתם משדרגים את הבית שלכם לגמרי, אי אפשר להפוך חדר לגדול יותר. אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להשתמש בטריקים האלה כדי לגרום לחדר שלכם להיראות גדול יותר. הנה איך לגרום לחדר להיראות גדול יותר באמצעות צבע, תאורה, עיצוב ופריסה.

רעיונות צבע שיגרמו לחדר להיראות גדול יותר

אילו צבעים גורמים לחדר להיראות גדול יותר? באופן כללי, תרצו להתחיל עם צבעים בהירים. קירות בהירים משתקפים יותר, מה שאומר שהם יכולים לעזור למקסם את האור הטבעי והמלאכותי בחדר. זה גורם לחדר להיראות גדול יותר ופתוח יותר. אתם יכולים גם ליצור את האשליה שהקירות שלכם אחוריים יותר על ידי צביעת הרהיטים שלכם בגוון בהיר יותר מהקירות, מה שיכול גם לגרום לחדר להיראות גדול יותר ממה שהוא באמת.

רעיונות תאורה שיגרמו לחדר להיראות גדול יותר

אחד הרעיונות הטובים ביותר לגרום לחדר להיראות גדול יותר הוא לנצל אור טבעי ומלאכותי. לשם כך, נסו לתלות מראות ישירות מול חלונות וגופי תאורה. זה לא רק יעזור להחזיר אור טוב יותר, אלא שההשתקפות מהחלון יכולה להוסיף גם עומק ואשליית מרחב נוסף. באופן כללי, הקפידו להוסיף לעיצוב שלכם מנורות רצפה, מנורות שולחן וגופי תאורה אחרים כך שהחדר ירגיש קליל ומאוורר ככל האפשר.

רעיונות עיצוב שיגרמו לחדר להיראות גדול יותר

בין אם אתם מרהטים חדר שינה קטן, סלון, חדר אוכל או משרד ביתי, ישנן כמה החלטות ריהוט ותפאורה שתוכלו לקבל כדי שהחדר ייראה גדול יותר. התחילו בבחירת רהיטים עם מספר פונקציות בהתמודדות עם חדרים קטנים יותר. לדוגמה, תוכלו לבחור מיטה עם מגירות מובנות או שולחן קפה עם אחסון מובנה. אתם יכולים גם לבחור ריהוט רב תכליתי כמו שולחנות אוכל ניתנים להרחבה. כך, כאשר אינכם זקוקים למערכות הישיבה הנוספות, תוכלו לחסוך מקום בחדר. שולחנות וריהוט זכוכית עם רגליים דקיקות יכולים גם לגרום לחדר להרגיש גדול יותר ופתוח יותר.

רעיונות לפריסה שיגרמו לחדר להיראות גדול יותר

כאשר אתם מעצבים חדר קטן בביתכם, ישנם טריקים מסוימים של פריסה שיכולים לעזור ליצור אשליה של מרחב. ראשית, הקפידו להתאים את הרהיטים שלכם לגודל החדר. אם אתם מעצבים חדר שינה קטן, למשל, כדאי לבחור במיטת פלטפורמה ולא במיטת מזחלת. תוכלו גם לשקול למקם את הרהיטים שלכם בזווית. מכיוון שהקו הישר הארוך ביותר בכל חדר הוא הקו האלכסוני, מיקום הרהיטים שלכם בזווית מוביל את העין לאורך המרחק הארוך יותר מאשר הקיר הקצר יותר.

 

צריכים עזרה בעיצוב חדר קטן? הבלוג שלנו לעיצוב פנים עוסק בנושאים כמו כיצד לעצב סלון קטן, כיצד לעצב חדר שינה קטן וכיצד להכין משרד ביתי בחלל קטן. אתם יכולים גם לבדוק את המדריכים שלנו לעיצוב סלונים, חדרי אוכל, חדרי שינה הורים ומשרד ביתי.

דילוג לתוכן