תראו לבריחת השתן שלכם ​​מי הבוס

התמודדות עם שלפוחית ​​שתן רגיזה היא אף פעם לא דבר כיפי, אבל כשאתם במקום העבודה, ניהול רגעים של דחיפות במתן שתן – שלא לדבר על שימוש בעזרים לבריחת שתן – יכול להיות מתסכל במיוחד. בין אם אתם נלחמים כל הזמן בדחף לרוץ לשירותים ובין אם אתם מודאגים מתאונה באמצע שיחת זום, הטיפים הבאים יעזרו לכם להשתלט על שלפוחית ​​השתן במקום לתת לה ​​לשלוט בכם.

התחילו לתזמן את המרווחים בין הטיולים לשירותים

אפילו אנשים שאינם משתמשים בחיתולים למבוגרים או במוצרי ספיגה אחרים ממתינים לעתים קרובות עד שהשלפוחית שלהם מרגישה מלאה לפני שהם הולכים לשירותים. לרוע המזל, כאשר הם מגיעים לנקודה זו, הסיכוי לתאונה עולה באופן משמעותי. אורולוגים רבים ומומחים לבריחת שתן ממליצים לתרגל את מה שמכונה "ביטול מתוזמן". ביטול מתוזמן הוא פשוט תזמון של הפסקות השירותים שלכם על סמך השעון ולא על הרצון שלכם להתרוקן. במקום לחכות עד שאתם מרגישים צורך להתרוקן אחרי שלוש או ארבע שעות, כנסו לשירותים כל שעתיים, בין אם אתם צריכים ללכת או לא.

הימנעו משתיית קפה ומיצים מסוימים

במקרים רבים, בריחת שתן היא יותר תוצאה של מה שאתם שותים מאשר כמה אתם שותים. משקאות המכילים אלכוהול וקפאין נחשבים משתנים ולרוב גורמים לגירוי של שלפוחית ​​השתן. כל אדם שסובל מבריחת שתן צריך לשקול להימנע ממשקאות אלה, כמו גם ממשקאות מוגזים, תפוזים, לימונים ופירות הדר אחרים, חמוציות ועגבניות.

 

למרות שאתם בהחלט רוצים לשתות מספיק נוזלים, הגבילו את ההליכה למתקן המים במשרד ממש לפני פגישות. אנחנו לא מעודדים אתכם לדלג על שתיית נוזלים לגמרי – אלא פשוט למצוא איזון בריא. זכרו כי גם שתייה שאינה מספקת יכולה להיות בעייתית. כאשר בגופכם אין מספיק מים, השתן שלכם באופן טבעי הופך להיות מרוכז יותר, מה שעלול לגרום לגירוי של שלפוחית ​​השתן ולדחיפות מוגברת. המפתח הוא למצוא איזון בריא.

בחרו בדגנים מלאים במהלך הפסקת הצהריים שלכם

כאשר המעיים שלכם אינם פועלים כראוי ואתם מרגישים נפוחים או סובלים מעצירות, זה יכול להפעיל לחץ על שלפוחית ​​השתן שלכם, ולגרום לכם ללכת לשירותים בתדירות גבוהה יותר. מזונות עשירים בדגנים מלאים – כגון אורז חום ולחם מלא, פסטות ודגנים – מכילים גם הם סיבים תזונתיים, המסייעים לשמור על בריאות המעיים והתפקוד שלהם, ובכך להפחית בעקיפין את תסמיני השלפוחית הרגיזה.

דלגו על הקינוח

לסוכר יש נטייה לגרום לצמיחה מוגברת של חיידקים בתוך הגוף, מה שעלול להוביל לזיהומים בדרכי השתן ובשלפוחית ​​השתן. למרבה הצער, המרה של סוכר בממתיקים מלאכותיים היא אפילו לא אופציה, שכן הם גרועים לא פחות. אם אתם מתמודדים עם שלפוחית ​רגיזה ובריחת שתן, נסו לחתוך בממתקים ולראות אם אתם מבחינים בשיפור כלשהו.

התלבשו בהתאם

בגדים כהים יותר יכולים לעזור להסוות תאונות קטנות ומכנסיים או שמלות רופפות יכולים לסייע בהסוואה של מוצרי ספיגה למבוגרים, לכן התלבשו בצורה שתשמור על הדיסקרטיות. אם אתם עובדים במשרד, זה יכול גם להיות מועיל להביא בגדים להחלפה שיהיו  לכם בהישג יד. רק נסו לוודא שתלבושת הגיבוי שלכם דומה למה שלבשתם עד התאונה כך שלא יהיה ברור אם באמת החלפתם בגדים באמצע היום.

דילוג לתוכן