מהם ההבדלים בין רכב SUV לקרוסאובר?

אחת מההתבלטויות הצרכניות שלנו נוגעת לרכב שאמור לשמש אותנו. בתחום זה רבים מהישראלים שואפים לאמוד את היתרונות והחסרונות בבחירה של רכב SUV לעומת הקרוסאובר.

שוק הרכב בישראל, המגלגל כ-30 מיליארד שקלים בכל שנה, מהווה תחום רחב היקף ובו שחקניות בולטות השואפות ללכוד את תשומת ליבו של הצרכן הישראלי. הצרכים המגוונים להם שואף הצרכן הישראלי בהגיעו לבחור ברכב לו הוא זקוק, מהווים כר פורה לדיון שיעסיק לא מעט לקוחות פוטנציאלים – מתי כדאי ושווה לרכוש רכב SUV? ומתי יש וכדאי לבחור בקרוסאובר? רכבים אלו הפכו לשחקן משמעותי בשוק הישראלי כשבשליש הראשון של 2018 נמכרו בישראל יותר מ-30 אלף רכבים מסוגים אלו.

ההבדל הבולט לעין הנוגע לרכבים אלו נעוץ בעובדה שרכבי ה-SUV מהווים רכבים שהשימוש שלהם הוא לנהיגה גם במתארי שטח שונים וזאת למול רכבי קרוסאובר המיועדים יותר לנסיעה על כבישים אך לא רק ומכאן גם שמו Cross Over. שם הבא לתאר חציית גבול של רכב המשלב שני סוגים של מכוניות – רכב להעברת נוסעים הנע ביעילות ונוחות על כביש סלול אך כזה לו מסוגלויות מסוימות של רכבי שטח.

בבסיס נמצאים ההבדלים בין שני הרכבים: רכב הקרוסאובר נראה כמכונית רגילה אשר מיוצרת כחתיכה אחת, מה שמוכר כרכב על בסיס של שלדה אחודה. לעומת זאת, רכב ה-SUV נראה במראו יותר כרכב שטח, כשגוף הרכב נבנה בנפרד משלדת הסולם היציבה והמותאמת לנסיעה בשטח.

למול העובדה שרכב הקרוסאובר מוגדר ככזה המותאם לנסיעה על כביש סלול, הוא עדיין מצויד במערכת של הנעה כפולה – 4X4, בעלת יכולות גרירה כמו של טנדר ותא מנוע רחב. יתרון בולט שלו הוא בעובדה שצריכת הדלק שלו נמוכה, לבטח כשמדובר במנוע הדיזל שלו. מעבר לעובדה שהקרוסאובר צורך סולר ושהוא זול משמעותית מהבנזין, הבט נוסף לצריכת הדלק הנמוכה נוגע לשלדה האחודה שלו, שלה משקל נמוך אשר משפיע על צריכת דלק נמוכה בעת נסיעה.

העובדה שלרכבי הקרוסאובר מספר מאפיינים שיש לרכבי שטח מאפשרים לצרכן הישראלי את השילוב לו הוא שואף – רכב משפחתי רחב המותאם קודם כל לנסיעה על כביש סלול, אך עדיין עם יכולות מסוימות לנסיעה בשטחים רבים, לבטח כאלו המותאמים לטיולים משפחתיים.

בהיבט המשפחתי רכבי הקרוסאובר הפכו למועדפים למול רכבי ה-SUV. משקלו הקל של הרכב נוצר באופן טבעי למול העובדה שברכב חלל רחב ונוח שהופך לאידיאלי עבור משפחות הגדלות בנפש בתוך כמה שנים. זוגות רבים רואים ברכישת הקרוסאובר כרכב שישרת אותם לאורך שנים בשל עמידותו הרבה, צריכת הדלק הנמוכה, יכולותיו במתארי שטח מגוונים, תא מטען רחב שיכול להכיל בתוכו כבודה רבה המאפיינת משפחות והאפשרות להכיל בתוכו משפחה שכמות הנפשות בה גדלה בטווח קצר של שנים.

חשוב להדגיש ולומר בטרם הבחירה בסוג הרכב שיכול להתאים לנו, יש באמת לבחון לעומק את הצרכים שלנו, הן בטווח הזמן הקרוב והבינוני והן בטווח הזמן הרחוק ולתת דגש לנושא הבטיחותי וזאת מבלי הצורך לחרוג מהתקציב שהקצנו לרכישה.

דילוג לתוכן