שאל את המומחה: מאילו משקאות עליי להימנע בזמן חופשה כדי להגן על השלפוחית ​​שלי?

שאלה: יש לנו הרבה מסיבות חופשה בקרוב ואני חושש ששתייה מרובה של אלכוהול תגרה את השלפוחית ​​שלי. מאילו משקאות עליי להימנע, והאם יש משקאות שעשויים להיות טובים יותר מאחרים? 

 

תשובה: זוהי בעיה קשה, מכיוון שכולם שונים, ואוכל או שתייה מסוימים עשויים לגרות אנשים בדרכים שונות. באופן כללי, משקאות אלכוהוליים יכולים לגרום לגירוי מוגבר של שלפוחית ​​השתן, לא רק בגלל האלכוהול, שעלול לגרות את שלפוחית ​​השתן ולייבש אתכם, אלא גם בגלל הסוכר המצוי במשקאות כמו קוקטיילים רבים. אם ניהלתם יומן שלפוחית שתן ​​במשך תקופה וזיהיתם את האלכוהול כגורם מגרה לשלפוחית ​​השתן, עדיף להימנע ממנו לחלוטין.

 

עם זאת, אם אתם עדיין רוצים לקחת חלק במסיבות עם אלכוהול, יתכנו משקאות מסוימים אשר נוטים יותר לגרות את שלפוחית ​​השתן מאשר אחרים. להלן 6 טיפים שתוכלו לעקוב אחריהם כדי ליהנות ולהישאר יבשים (בלי צורך בחיתולים למבוגרים).

6 טיפים למניעת גירוי בשלפוחית ​​בשתן

  1. היצמדו למשקאות צלולים. אמנם זה לא תמיד המקרה, אך משקאות צלולים נוטים להכיל פחות סוכר מאשר משקאות בצבעים עזים. מערבבים משקאות עם מים רגילים או סודה, או מוסיפים קרח כדי לדלל מעט את האלכוהול.

 

  1. הימנעו ממשקאות עתירי סוכר או ממשקאות עם הרבה קפאין או חומציות. הימנעות מהאשמים העיקריים האלה הוא שם המשחק כאן. מיצים רבים מכילים הרבה סוכר. הימנעו מדברים כמו משקאות אנרגיה, המכילים הרבה סוכר וקפאין, משקאות מוגזים, או משקאות אחרים עתירי סוכר כמו שמפניה או יין מבעבע.

 

  1. הכינו שפריצר על ידי ערבוב היין עם מים מוגזים. אוהבים יין אבל רוצים להפוך אותו למעט נסבל יותר עבור שלפוחית ​​השתן שלכם? לוקחים חצי כוס יין ומערבבים אותה עם מים מוגזים. לא רק שתורידו את צריכת האלכוהול והסוכר, אלא גם תעזרו לעצמכם לצרוך כמות בריאה של נוזלים.

 

  1. דאגו לשתות אחרי כל משקה אלכוהולי כוס מים. לא רק שזה יעזור לדלל את האלכוהול במערכת שלכם ובשלפוחית ​​השתן שלכם, אלא גם יעזור לכם לשמור על רמת נוזלים תקינה בגופכם. ואם אתם במצב חברתי שבו מרגיש מוזר לשתות מים, בקשו מהברמן מים תוססים וזרקו בפנים פרוסת מלפפון, לימון או ליים. אתם תרגישו חגיגיים יותר ואף אחד לא יידע על כך.

 

  1. לא לשתות על קיבה ריקה. זה טיפ שבאמת מתאים לכל אחד, לא רק לאנשים שסובלים מבריחת שתן. אם אתם שותים, הקפידו לאכול ארוחה לפני או עם המשקאות האלכוהוליים שלכם. זה יעזור לאלכוהול להיספג במערכת שלכם לאט יותר, וישמור עליכם מפני צריכת יתר.

 

  1. שתו מוקטיילים. אמנם אתם עדיין צריכים להיזהר מתכולת הסוכר במשקאות האלה, אך בימים אלה מוגשים משקאות לא אלכוהוליים חדשים ומשופרים שיכולים לגרום לכם ליהנות ממסיבות ללא ההשפעות המזיקות של אלכוהול. שאלו את הברמן לגבי אפשרות טובה עם כמות סוכר נמוכה.
דילוג לתוכן