הצוות של נתניהו משתמש עכשיו בתקליטורים של תכנית הגרעין האיראנית בתור תחתיות לכוסות

"זה יהיה בזבוז לזרוק לפח כל כך הרבה תקליטורים. גן הילדים של הילדים שלי יכול להשתמש בהם לצורך פעילויות יצירתיות."

עובדי משרד ראש הממשלה מצאו שימוש יצירתי באמצעי האחסון המגנטיים המיושנים, הכוללים את ארכיון הפיתוח הגרעיני של איראן, כך דיווח חלק מעובדי הצוות. התקליטורים נלקחו לשם הנחת כוסות עליהם על מנת להפחית את הסיכון שנוזל כלשהו יישפך או יטפטף חלילה ויכתים את פני השטח שעליו הונחו.

בעקבות שידור חי של נתניהו, שבו הוא נראה חושף כמה מדפים של קלסרים ו-183 תקליטורים שישראל השיגה באמצעים חשאיים, מצאו עובדי הצוות שלו מה לעשות עם האחרונים, שנחשבים כיום לטכנולוגיית אחסון נתונים מיושנת: הם פשוט משתמשים בהם בתור תחתיות לכוסות.

"תודה לאל על מאיה", התנשמה מזכירת המחלקה לענייני התפוצות, בהתייחסה לעמיתה שהכינה את הפתרון מלא ההשראה. "זה יהיה בזבוז לזרוק לפח כל כך הרבה תקליטורים. גן הילדים של הילדים שלי יכול להשתמש בהם לצורך פעילויות יצירתיות. זהו שימוש טוב בחפצים שאינם חד פעמיים, שכן אפשר פשוט לשטוף אותם, וכן אף אחד לא יקים מהומה גדולה מדי אם הם ייעלמו בהדרגה. אני רק מקווה שהחבר'ה לא יתחילו לזרוק אותם כמו פריזבי".

"אם זה היה משרד כמו הרבנות הראשית או משרד הרישוי, יכולתי לנסות להבין איך ניתן לעשות שימוש טכנולוגי בתקליטורים האלה", אמר רוני, עובד בתחום משאבי האנוש. "השימוש בהם יכול למעשה להביא לקצת קידמה במקומות אלה, כי ממה שאני מבין אפילו מכונת פקס היא טכנולוגיה חדשנית עבורם. אנחנו מתקדמים אל דברים אחרים במהירות גדולה יותר."

רוני הסביר כי נטייתו של ראש הממשלה להשתמש במצגות של PowerPoint במרבית מהופעותיו הפומביות אילצה את עובדי הצוות במשרד להישאר מעודכנים ומיומנים בחומרים מתקדמים יותר מאלה שהשתמשו בהם בשנות השמונים והתשעים.

חבר אחר בצוות שאחראי על הקשר עם הסוכנות היהודית נזכר בימים עברו, כאשר פעל ממשרדיה בניו יורק: "זוכרים את הדיסקטים של אמריקה אונליין שאנשים היו מקבלים בדואר כל שבועיים באופן קבוע? אז מה שעשינו היה לאסוף אותם ולעשות בהם שימוש חוזר. מה שקרה בסוף הוא שהצלחנו לבנות מהם ריהוט משרדי יציב וחסון למדי".

הקלסרים המלאים בנייר, לעומת זאת, תופסים כעת מקום במחסן ומחכים בתור לגריסה יחד עם הרבה מאוד פריטים אחרים העשויים מנייר. צוות המשרד סירב לנבא מתי המסמכים המיועדים לגריסה עלולים לפגוש את מותם הפיזי, במיוחד בהתחשב בעובדה שישנם חומרים חשובים אחרים במשרד ראש הממשלה שהם בעלי עדיפות גבוהה יותר.

דילוג לתוכן