יהלומי זיכרון: דרך מיוחדת להנציח את יקיריכם שהלכו לעולמם

אם אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו אהובכם מת ואתם לא בטוחים מה לעשות עם גופתו (הוא לא ציין אם הוא רוצה קבורה או שריפה), אולי כדאי לכם לדעת קצת יותר על יהלומי זיכרון. אלה לא רק מהווים פתרון לבעיה, אלא שהם גם משמשים דרך נפלאה לנצור אותו איתכם לנצח בצורה אסתטית ויפה. 

 

יהלומים אלה ידועים גם בשם אבני חיים (או אבני מוות), והם נוצרים ממש מתוך האפר של אהובכם, כמו עוף החול האגדי, רק שהם שווים הרבה יותר מאשר ציפור אחת ביד. למעשה, אתם יכולים להשתמש באפר או בקווצת שיער כדי ליצור יהלומי זיכרון, מה שישאיר אתכם עם פריט מאוד מוחשי (ומפואר) שיהווה תזכורת מתמדת לאדם היקר שאיבדתם.

ניתן ליצור את האבנים האלה במגוון צבעים וחיתוכים, כאשר משקלם נע בין פחות מרבע קראט עד 1.5 קראט ומעלה, עם מחירים בסדר גודל של קצת פחות מ-2,000 דולר ועד יותר מ-20,000 דולר. למרות שאתם עשויים לגלות ספקנות רבה לגבי איכות האבנים עצמן, אבל הן למעשה יהלומים שנוצרו במעבדה, שבמקרה משתמשים בגופת אהובכם שהלך לעולמו כבסיס פחמני. ובעוד שיש לא מעט מה לומר על הכלכלה של הפיכת גופה לפיסת תכשיט, המחשבה על לענוד את אחד מיקיריכם שנפטר בתור טבעת, יפה ככל שתהיה, עלולה עדיין להתפרש כמקאברית למדי.

הבעיה האמיתית עם רעיון כזה, כמו לקחת את האפר של אדם אהוב שלכם ולהפוך אותו ליהלום, היא שזה לא נראה טוב או מכובד מספיק. ובכל זאת, אנשים רבים רואים את זה כדבר טבעי לחלוטין, לשמור על קווצת שיער בתליון (או אפילו טיפות של דם בתוך בקבוקון). האם סוג זה של מזכרת באמת שונה מכל יהלום שעשוי מאפר של אדם שמת? למען האמת, אתם כנראה צריכים לדון על כל התכניות שלאחר המוות עם אהובכם לפני שמשהו כזה קורה. מומלץ לברר אם יש לו רעיונות אחרים לטיפול בשרידיו כשהזמן יגיע. אם הוא נראה מאופק לנוכח הרעיון של להפוך אותו לפריט לבוש יפה, שווה להזכיר לו שגופה סתם דועכת לאיטה בקבר, ושאפר מתפזר לכל עבר, אבל יהלומים הם לנצח!

דילוג לתוכן