איך לדעת אם חברה מתמחה בבניית אתרים?

לקוחות רבים שפונים לחברות שמתמחות בבניית אתרים בצפון ובכלל נתקלים בעולם מושגים חדש, שעלול לגרום להם לחשוב שמישהו מנסה לסבן אותם. האמת היא, שיש הרבה אנשי מקצוע שלא באמת יצליחו לספק לכם את הסחורה הטובה ביותר, אבל כדי לוודא שהגעתם לאנשי מקצוע שלפחות מבינים במה שהם עושים, אספנו עבורכם מושגי יסוד מהעולם הטרמינולוגי שלנו, כדי שתדעו על מה המתכנת שלכם מדבר אתכם.

אפיון אתר

אפיון אתר הוא השלב הראשוני בפיתוח אתרי אינטרנט מכל סוג. זו מעין מפה או תרשים שמגדירים כיצד האתר ייראה, אילו דפי אתר הוא יכיל, מה הטכנולוגיות שיוזנו בו ועוד מגוון מרכיבים שנועדו לשרת את מטרות העסק ולהתאים את האתר לזירה הדיגיטלית.

בעת אפיון האתר חשוב לבחון נושאים שונים כמו קהל היעד אליו הוא פונה, מטרת האתר, הנישה שבה פעיל העסק וכדו'. זהו שלב בסיסי וקריטי, מכיוון שעל בסיס האפיון נבנה האתר, ובדיוק כמו שהאדריכל עובד עם שרטוטי בנייה, כך גם המתכנת והמעצב של האתר עובדים על פי האפיון שלו.

אופטימיזציה למנועי החיפוש

האמת היא, שבישראל האופטימיזציה החשובה ביותר היא למנוע החיפוש של גוגל. זוהי למעשה התשתית שמכינה את האתר לקידום האורגני (SEO), שנועד להביא את האתר למקומות הגבוהים בגוגל ולתוצאות החיפוש שמופיעות בדף הראשון.

ללא אופטימיזציה למנוע החיפוש האתר שלכם עלול לטבוע במרחב הדיגיטלי העצום ואף אחד לא ייחשף אליו באופן טבעי.

רספונסיביות

בשמה השני- גמישות האתר, ובשמה השלישי- התאמת האתר למכשירים השונים.

אתר רספונסיבי הוא אתר שמותאם לכל המכשירים- ניידים, נייחים, טאבלטים, סלולרי וכו', כך שבכל סוג מסך (בהתאם לגודל ולצורה שלו) ניתן יהיה לצפות באתר באופן מותאם ללא תמונות שנחתכו, תוכן בפונט קטן ובלתי קריא או תמונות ברזולוציה נמוכה.

אתר רספונסיבי תורם הן לקידום האתר והן לחוויית המשתמש. טוב למעשה, כולם קשורים זה בזה ומושפעים זה מזה, ולכן אסור לוותר על אף אחד מהם.

חוויית משתמש

חוויית המשתמש עוסקת באופן שבו המשתמשים חווים את האתר. היא חיונית מאוד לצורכי הקידום, מכיוון שהיא משפיעה על זמן השהות באתר, וניתן להשוות אותה לחווייה שהצרכן מקבל כשהוא נכנס לבית עסק- האווירה, התאורה, מיזוג האוויר, האופן שבו המוצרים מסודרים במדפים, השירות שהוא מקבל מאנשי הצוות ועוד.

כשמדובר באתר אינטרנט חווית המשתמש עוסקת בעיצוב האתר, בשמירה על שפה גרפית בכל דפי האתר, בזמן טעינה מהיר של דפי האתר, בהצגת אינפורמציה מלאה שעונה על שאלות המשתמשים, בהתאמה לניידים ועוד.

ככל שחוויית המשתמש תהיה טובה יותר, כך למשתמשים יהיה נוח ונעים יותר לבלות באתר שלכם, בין שהוא נועד למכור להם או רק לתת להם מידע.

טוב, זה היה ממש על קצה המזלג, אבל אם הבנתם את המושגים הבסיסיים האלו, יש סיכוי טוב שתוכלו לשבת עם המתכנת ולהבין תכל'ס על מה הוא מדבר.

רוצים לדעת יותר? סוכנות alexweb מתמחה בפיתוח ובניית אתרים בצפון לעסקים וארגונים. צוותי הקריאייטיב, התכנות והעיצוב שלנו צברו קילומטראז' רב בזירה הדיגיטלית, אבל אנחנו תמיד מדברים עם קהל הלקוחות שלנו בגובה העיניים.

דילוג לתוכן