חום אצל תינוקות – מה הורים צריכים לדעת

חום זה לא כיף לאף אחד… וכשזה מגיע לתינוק, חום באמת יכול לגרום לאמא ואבא להזיע. בעוד שחום יכול להיות רציני, זה גם חלק נורמלי מההתבגרות. למרבה המזל, כמה עובדות פשוטות על חום יכולות לעזור לך להבין אם אתה צריך לדאוג לגבי החום של תינוקך … או אם אתה יכול להירגע.

סימנים של חום אצל תינוקות

כשהורים צוברים ניסיון, הם יכולים לעתים קרובות פשוט להרגיש את התינוק כדי לדעת אם חם להם. כמובן, גם תינוקות מרגישים חם ומזיעים כשהם היו בחדר חם או מתלבשים יתר על המידה. אבל לרוב התינוקות שחשים חם – אך אין להם חום – יש טמפרטורה דיגיטלית נורמלית.

 

מדחום דיגיטלי הוא "חובה" בערכת העזרה הראשונה של תינוקך. למדחום דיגיטלי יש בדרך כלל בדיקה גמישה מפלסטיק עם חיישן טמפרטורה בקצה ותצוגה דיגיטלית קלה לקריאה בקצה השני.

 

לתינוקות מתחת לגיל 3 חודשים: תקבל את הקריאה האמינה ביותר על ידי שימוש במדחום דיגיטלי לקביעת טמפרטורת פי הטבעת. התקשר לרופא אם התינוק שלך צעיר מגיל 3 חודשים ויש לו טמפרטורה של 100.4 מעלות פרנהייט (38 מעלות צלזיוס) ומעלה.

 לתינוקות בין 3 חודשים ל-6 חודשים: מדחום פי הטבעת הדיגיטלי הוא עדיין הבחירה הטובה ביותר. ניתן להשתמש גם במדחום עורק זמני (המכונה מדחום למצח).

לילדים בגילאי 6 חודשים עד 4 שנים: אתה יכול להשתמש במדחום דיגיטלי כדי למדוד טמפרטורה של פי הטבעת. אתה יכול גם להשתמש במדחום טימפני (אוזניים) או במדחום דיגיטלי כדי למדוד טמפרטורה של בית השחי, אבל הם פחות מדויקים.

מה נחשב לחום גבוה?

טמפרטורה נורמלית לתינוק היא בערך 97 עד 100.3 מעלות פרנהייט (בדרך כלל זה בסביבות 98.6 מעלות, אבל יש שונות מאדם לאדם). תדע לתינוק שלך יש חום כאשר טמפרטורת פי הטבעת שלו עולה ל-100.4 ומעלה (38 מעלות צלזיוס).

 

כל תינוק מתחת לגיל 3 חודשים עם חום פי הטבעת של 100.4 ומעלה, תמיד, תמיד, תמיד צריך להיבדק על ידי רופא. וכל ילד עם חום מעל 104 מעלות צריך לעבור הערכה – אז אם אתה רואה את המספר הזה, אל תחכה להתקשר לרופא שלך!

מה גורם לחום אצל תינוק?

לרוב, חום נגרם על ידי זיהום. כאשר לתינוק או לפעוט שלך יש זיהום, טמפרטורת הגוף שלהם עולה כאשר המערכת החיסונית שלהם מתאימה להילחם במחלה (היי, התמודדות עם חיידקים ווירוסים יכולה באמת להזיע!).

 

חיסונים יכולים גם לגרום לחום קצר, שהיא תגובה נורמלית המאותתת שמערכת החיסון של תינוקך פועלת לייצור נוגדנים חשובים למניעת מחלות.

 

טמפרטורת הגוף של ילדכם עלולה לעלות מעל 104 מעלות פרנהייט (40 מעלות צלזיוס) על ידי התחממות יתר, כגון שהייה במכונית חמה. זהו מצב חירום שבו יש לקרר את תינוקך בהקדם האפשרי ולפנות לרופא.

האם עצירות יכולה לגרום לחום אצל תינוקות?

למרות שייתכן שלתינוק שלך יש חום ועצירות בו זמנית, עצירות עצמה אינה גורמת לחום. אם הקטן שלך סובל מעצירות ויש לו חום, הקפד להתקשר לרופא שלך – ייתכן שיש בעיה בריאותית בסיסית שעומדת מאחורי שניהם.

האם בקיעת שיניים גורמת לחום אצל תינוקות?

הרעיון שבקיעת שיניים גורמת לחום אצל תינוקות הוא במידה רבה מיתוס. מחקרים הראו שבקיעת שיניים לא גורמת לתינוקות לחלות. אם לתינוק בקיעת השיניים שלך יש חום, התקשר לרופא שלך כדי לשלול זיהום.

מה הדבר הטוב ביותר לעשות כאשר לתינוק יש חום?

חום יכול לגרום לילדים צעירים להיות בררנים, רדומים ולהזיע עד כדי כך שהם מתייבשים (פיפי צהוב כהה ולשון יבשה ודביקה). לכן זה טוב להציע הרבה נוזלים ותרופות להורדת חום.

 

אחד הסימנים שעושים את רופאי הילדים המאושרים ביותר הוא כאשר תינוק רוצה לשחק קצת… גם אם יש לו חום. טמפרטורת הגוף שלהם יורדת אפילו מעלה אחת יכולה לעזור להם להרגיש טוב יותר.

 

תרופות ביתיות לחום אצל תינוקות:

אתה לא צריך לעשות שום דבר כדי לטפל בחום אם התינוק שלך שותה ומרטיב חיתולים בצורה מספקת. אם הם נראים מרוצים ואינם סובלים מאי נוחות כלשהי, אין צורך בטיפול תרופתי. עם זאת, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפוך אותם לנוחים יותר:

 

שמור על התינוק שלך קריר. הלבישו את תינוקכם בבגדים רפויים. אל תכסה אותם בשמיכות או בשכבות של בגדים – הלבשת יתר עלולה לגרום לחום לעלות או למנוע ממנו לרדת. אם הידיים והרגליים של התינוק שלך קרות, איבופרופן או פרצטמול יכולים לעזור מאוד. השתמש בפיג'מה קלה והחתלה וודא שהחדר לא חם מדי. הפעל מאוורר אם החדר מרגיש חם או מחניק.

נסה אמבטיה. ודא שהוא קצת חם…אם זה קריר מדי זה יהיה מזעזע מדי עבור התינוק שלך. (הקירור של הגוף שקורה באמבטיה מתרחש בעיקר בגלל אידוי של מים מגוף התינוק שלך.) זה גם עוזר לעשות אמבטיה לאחר שנתת תרופות להורדת חום.

שוחח עם הרופא לגבי תרופות. אם תינוקך מתחת לגיל 3 חודשים, אל תיתן לו תרופות מבלי לדבר עם הרופא שלך. עבור תינוקות גדולים יותר, ניתן ליטול טיילנול (פרצטמול) כל 4 עד 6 שעות. ניתן לתת איבופרופן כל 6 עד 8, כל עוד התינוק שלך בן 6 חודשים לפחות. (שקול את תינוקך ובדוק את המינון הנכון באריזה.) הרופא שלך עשוי לתת לך הוראות לקחת את שניהם יחד או אפילו לתת קצת יותר, בהתאם למצבו של תינוקך. לעולם אל תיתן תרופות המכילות אספירין.

חום אצל תינוקות: מתי לדאוג

חום בפני עצמו אינו מדאיג בהכרח, אך בשילוב עם תסמינים מסוימים אחרים, תרצה להתקשר לרופא שלך לייעוץ או לפנות לחדר מיון. אלה יכולים לכלול:

 

יותר מנומנם, חסר אדיש, ​​לא ערני או מעוניין לשחק… אפילו כשהחום יורד

יותר בררן, עצבני, לא מעוניין לשחק… אפילו כשהחום יורד

כאב גרון או אוזניים חמור

סובל ממצבים מסוימים של מערכת החיסון כגון סרטן, או נוטל תרופות סטרואידיות

יובש בפה, ללא קרעים ופחות חיתולים רטובים מהרגיל

מתחת לגיל 3 חודשים ובעל טמפרטורה מעל 100.4 מעלות

יש חום מעל 104 מעלות בכל גיל

עבר התקף

נראה שיש לו כאב ראש, צוואר נוקשה, פריחה, המשך הקאות או שלשול

חום שנמשך יותר מ-24 שעות כאשר ילדכם מתחת לגיל שנתיים

חום שנמשך יותר מ-72 שעות, או שלושה ימים, כאשר ילדכם בן שנתיים ומעלה

חום יכול להיות מפחיד, אז אל תהסס להתקשר לרופא שלך עם שאלותיך. תמיד עדיף להיות בצד הבטוח בכל הנוגע לבריאות התינוק שלך.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר של שולה בלחיצה כאן.

דילוג לתוכן