5 סיבות עיקריות למה אתה משתין לעתים קרובות מדי

שלפוחית רגיזה משפיעה כיום על עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם, אם כי מספר האנשים הסובלים מסימפטומים נחשב גבוה באופן משמעותי. התנאי, המוגדר על ידי צורך פתאומי וחזק להשתין, אינו נחשב בדרך כלל לבעיה בריאותית חמורה, אבל זה יכול להיות מעצבן וקשה רגשית. ה"קורבנות" נשארים לעתים קרובות חרדים ומדוכאים, ורבים חווים קשיים בעבודה ובמערכות יחסים.

אין מחלה או אירוע יחיד שגורמים לכך. מגוון של דברים יכולים להעלות את הסיכון, ביניהם הרגלי התנהגות שעשויים להחריף את הסימפטומים.

בכדי לענות על בעיה זו גייסנו את המומחים של עזר נאמן, אתר לרכישת חיתולים למבוגרים.

הנה כמה גורמים שעשויים להגדיל את הסיכויים שלך לסבול משלפוחית רגיזה:

גיל

הסיכויים שלנו לפתח שלפוחית רגיזה גדל ככל שאנו מתבגרים. זה קורה פשוט בגלל שהגוף שלנו לא יכול לתפקד כמו שתפקד בעבר. שרירי שלפוחית השתן לעיתים קרובות מאבדים מכוחם וגמישותם עם הזמן שחולף, והפונקציה הקוגניטיבית שלנו עלולה לרדת באיכות הפעולה שלה, ובכך להאט את התקשורת בין שלפוחית השתן למוח. זה לא הכל; ככל שחולפים השנים, אנו גם נוטים יותר לפתח מחלות הקשורות לשלפוחית רגיזה בעקיפין, כמו סוכרת.

מגדר

למרות שמחקרים מסוימים מצאו כי גברים ונשים מפתחים שלפוחית רגיזה בשיעורים שווים, אחרים גילו ששיעורי המחלה גבוהים יותר אצל נשים, במיוחד אם הן לאחר גיל המעבר. כיום מאמינים כי שינויים הורמונליים, במיוחד ירידה באסטרוגן, גורמים להחלשות בתפקוד שלפוחית השתן. נשים שעברו לידות רבות נמצאות בסיכון מוגבר לשלפוחית רגיזה, שכן הריון מחליש את שרירי רצפת האגן, אשר מסייעים בשליטה על מתן שתן.

תנאים נוירולוגיים ופגיעה עצבית

אנשים עשויים לסבול יותר משלפוחית רגיזה כאשר אותות עצביים חריגים גורמים לשלפוחית השתן להתכווץ בפתאומיות גם כאשר היא לא מלאה. זה יכול להיות כתוצאה של פגיעה המשפיעה על המוח, העצבים או חוט השדרה, או תוצאה של מחלה המשפיעה על התפקוד הנוירולוגי, כמו סוכרת, דמנציה, מחלת פרקינסון, שבץ או טרשת נפוצה.

השמנה

מחקרים מראים כי ככל שאתה שוקל יותר, כך גדל הסיכוי שלך לסבול משלפוחית רגיזה, וזאת, ככל הנראה, עקב לחץ מוגבר על שלפוחית השתן. השמנה יכולה גם למתוח את שרירי האגן, להפחית את זרימת הדם ולהפחית את תחושת העצבים, אשר גורמים לדליפה ולתחושת הדחיפות. לכן, כאשר מטפלים בשלפוחית רגיזה, אחד השלבים הראשונים של הטיפול הוא ירידה במשקל.

תנאי הערמונית וחסימות אחרות

 

לשתן חייב להיות נתיב ברור אם השלפוחית מתפקדת כראוי. כאשר משהו חוסם את התעלה, בין אם זה ערמונית מוגדלת, אבנים בשלפוחית השתן, עצירות – או בתדירות נמוכה יותר, גידול בשלפוחית יכול להיות התוצאה. ניתוחים מסוימים, כולל ניתוחי ערמונית או אגן, עשויים גם הם לתרום לחסימת זרימת השתן.

בנוסף לגורמי הסיכון הללו, ההרגלים הבאים נחשבים לתורמים להחמרת הסימפטומים:

– עישון, אשר עשוי לגרות את שלפוחית השתן.

– תרופות מסוימות, אשר יכול לגרום לך להשתין בתדירות גבוהה יותר.

– יותר מדי קפאין או אלכוהול, אשר עלול לגרום לך להשתין בתדירות גבוהה יותר.

– בעיות ניידות, כולל דלקת פרקים, אשר עשויות למנוע ממך להגיע לשירותים בזמן.

 

אם אתה מאמין שאתה סובל מסימפטומים של שלפוחית רגיזה, גש לרופא שלך, הוא זה שיכול לאבחן את המצב שלך ולהתחיל מסלול לטיפול בבעיה.

למידע נוסף בנושא לחצו כאן

דילוג לתוכן